Szabad szappanozni!
július 29, 2015
Ma egy kézműves szappant hoztam mutatóba, ami azt jelenti pontosan hogy egy nagyon natúr és nagyon kávés szappanocskáról lesz szó. Az utóbbi időben ugyanis szappan-rajongóvá avanzsáltam főleg mióta a munkatársam jóvoltából volt szerencsém megismerkedni a házi készítésű, csak és kizárólag természetes alapanyagokat tartalmazó szappanokkal. Egyediek és megismételhetetlen receptúrák, különböző arc-,és bőrtípusokra kotyvasztva.
Engem már a Himalaya mandulás szappanja is lenyűgözött, meglepett ugyanis hogy a száraz, vízhiányosnak mondható bőrömet egyáltalán nem szárította (tovább) és használatával - mondjon bárki, bármit - "tisztábbnak" érzem a bőröm mint holmi tusfürdővel.
Ezeknek a házi készítésű példányoknak viszont az a plusz adottsága, hogy a speciális összetevők extra törődést nyújtanak és különböző bőrproblémákra nyújtanak gyógyírt.
Ez a második kézműves szappanom, amit azóta rendszeresen használok is. Rendszeres alatt azért nem heti több alkalmat kell érteni, inkább csak 6-8 naponta mert hiába natúr és természetes azért ha szappanról van szó az előítéletet, miszerint óhatatlanul is szárít még mindig nem tudok szemet hunyni ezért csak mértékkel használom.
A kávé jótékony hatással van a bőrre: serkenti a mikrokeringést ezáltal javítja a bőr anyagcseréjét, támogatja a bőr méreganyag-kiválasztási folyamatait, csökkenti a szövetekben a vízpangást, a bőr rugalmas és hidratált lesz tőle és selymesen simává varázsolja. Narancsbőrre is bomba jó. A kakaóvaj védelmet nyújt a környezeti ártalmakkal szemben, lassítja a bőr öregedését, a sérült bőrt regenerálja, hidratálja, puhítja.
Ez a kávés változat teljes testen is bátran használható, sőt! Hiszen a kávénak köszönhetően serkenti a vérkeringést így a kényes testrészeken, mint has, comb, fenék is hatásos lehet bár ahhoz jóval gyakrabban kellene használnom így erről a tulajdonságáról nem tudok nyilatkozni.
Illata leginkább az élesztőre emlékeztet (ami elsőre nem hangzik túl jól) de így legalább biztosra vehető hogy nincs benne hozzáadott illatanyag. Egyébként jellegtelen illat, ami a bőrrel érintkezve nem érződik.
Nem nyújt olyan "tisztaság érzetet" mint az említett Himalaya de hát az nem is ennyire natúr termék. Sokkal puhábbnak érzem tőle a bőröm és nem szárít egy cseppet sem, igazából nem is értem miért nem használom naponta?!
Összességében az általam kipróbált két, valóban natúr termékkel maradéktalanul elégedett vagyok. A vártnál sokkal jobban teljesítenek, ezért biztos vagyok benne hogy más összetevőkből főzött szappannal is kísérletezgetek majd.
Szappan: barát vagy ellenség?
Mit gondoltok?
Mit gondoltok?
0 hozzászólás